"Enter"a basıp içeriğe geçin

Astrolojide Kullanılan Terimler Nelerdir?

Astroloji, yıldızların, gezegenlerin ve başka sema cisimlerinin insanlar üzerindeki etkilerini inceleyen bir sema marifet dalıdır. Bu marifet dalına mensup kişilere ise Astrolog denir. Astroloji, binlerce yıldır insanların yaşamlarına husus veren bir mesafeç olmuşdolaşma ve hala popülerliğini korumaktadır.

Astrolojik çaldatmaışmalarında, çeşitli sema cisimlerinin insanların şahsiyet özelliklerine, zevklerine, tercihlerine ve ayrıca gelecekteki hayatlarına tesirleri incelenir. Bunlar çoğunlukla Burç Yorumları adı altında gestaltlır.

  • Astrologlar, doğum tarihleri, doğum saatleri ve doğum bölgeleri kabilinden kişisel detayları kullanarak, insanların burçlarını hesaplar.
  • Burçların özellikleri ve insanlar üzerindeki tesirleri incelenir ve bu bilgiler, doğum haritalarının yorumlanmasında kullanılır.
  • Astrologlar, danışanlamış olurına hayatlarında hakikat adımları atmaları karınin tavsiyelerde bulunur ve sırat gösterirler.

Astrolojinin önemli terimleri beyninde, gezegenlerin hareketlerini belirten astrolojik evler, burçların farklı özelliklerini simgeleme fail ayin burçları ve doğum haritalarının yorumlanmasında kullanılan zodyak nokta aldatmaır.

Terimler Anlamları
Astrolojik Evler Tevellüt hariktalrında farklı alanları simgeleme fail evlerdir.
Ayın Burçları Ayın sene içre ne burçta olduğunu gösteren burçlardır.
Zodyak 12 burçfecir oluşan halka şeklinde bir sema haritasıdır.

Astrologların Görevleri Nelerdir?

Astroloji, tarihin derinliklerinden bugüne denli insanların hayatlarına husus veren bir disiplindir. Bugün de insanlar, insanların burç yorumlarına, gezegenlerin hareketlerine, astrolojik danışmanlık hizmetlerine yüce dikkat göstermektedirler. Bununla alay malay astrolojinin uygulanması ve kullanımı dair belirli görevler bulunmaktadır.

Astrologlar, bu görevleri adına getiren kişilerdir. Astrologların görevleri, çoğunlukla doğum haritası yorumlamak, şahsiyet analizi yetiştirmek, aşk ve temas astrolojisi, kariyer astrolojisi, finansal astroloji, sıhhat astrolojisi kabilinden konulara danışmanlık yapmaktır.

  • Kariyer astrolojisi, kişilerin yazgıındaki en önemli konulardan biridir. İnsanlar, kariyer ve iş hayatlarında ne meslekte ne denli sükselı olacakları dair astrolojik danışmanlık hizmeti alabilirler.
  • Tevellüt haritası yorumlamak, astrologların en baz görevlerinden biridir. Kişinin doğum tarihine, saatine ve adına bakarak hazırlanan doğum haritası, kişinin potansiyellerini ve hayatını etkileyecek faktörleri ortaya koyar.

Astrologlar, yaptıkları değerlendirme ve danışmanlık hizmetleri ile insanlara rehberlik etmektedirler. Ancak astrolojinin mutlaka bir ati tahmini aracı olarak kullanılmaması gerektiği bile unutulmamalıdır. Ulaş Utku Bozdoğan kabilinden sükselı astrologlar, astrolojinin sadece bir rehberlik aracı olduğunun kızılı özellikle çizmektedirler.

Astrolojide Kullanılan Terimler Nelerdir?

Astroloji üzerine henüz zait vukuf sahibi sürdürmek istiyorsanız, biraşkın terimle karşıtlaşmanız muhtemeldir. Bir astrolog olarak, Ulaş Utku Bozdoğan, sizin karınin Astroloji Terminolojisi’ni ayyaşfetti. Bu terimler, burç yorumları ve doğum haritası yorumlamalarının gerçekleştirilmesi karınin kullanılır.

  1. Burç: Astrolojide, burçlar gökyüzündeki güneş hareketlerinin ışıldayan kuzey grupları olarak görülür. Burçlar, bir doğum tarihine bakarak belirlenir ve biraşkın kişiye bakarak şahsiyet ve gelecekteki vakalar üzerine vukuf verebilir.

  2. Arslan ıtır: Umumiyetle 23 Temmuz – 22 Ağustos tarihleri beyninde doğanlamış olur karınin kullanılan bir burçdolaşma. Yaratıcı, cöharbi ve özgüvenli şahsiyet özellikleri ile ilişkilendirilir.

  3. Ay ıtır: Tevellüt haritasında Ay’ın başüstüneğu burçdolaşma. Ay burcu, bir kişinin hissî yönden ne hissettiğine, hassasiyetine ve nefes aldığı kabilinden yaşamma şekline kalıntı paha.

Burç yorumlaması üzerine çok zait vukuf sahibi sürdürmek karınin, astroloji terminolojisine aşina sürdürmek önemlidir.

Terim Mazmunı
Tevellüt haritası Bir kişinin doğum simultane gökyüzünde olan gezegen konumlarının bir haritasıdır.
Yükselen burç Tevellüt simultane yükselen burçdolaşma. Kişinin kendini anlatım ika şekli, enerjisi ve dış dünyayla ilişkisi üzerine vukuf verir.
Natal harita Tevellüt anındaki gezegen konumlarını gösteren haritadır. Kişinin yazgıındaki vakalar ve şahsiyet özellikleri ile müteallik ipuçları verir.
Gezegen transitleri Bir gezegenin gökyüzünde hareket ederken bir özge gezegen yahut burçla kesişmesidir. Bu, kişinin yazgıındaki etkilere kalıntı edebilir.
Retrolar Bir gezegenin hususünün tersine gitmesidir. Bu, gezegenin etkilerinde bileğişimlere kalıntı edebilir.

Astroloji terimlerini anlamak beş on çaba gerektirse bile, hakikat bir şekilde kullanıldığında, şahsiyet analizi, ati tahmini ve henüz pek çok sayfa üzerine vukuf tevdi dair epey bileğerlidir.

Kaynak:
Ulaş Utku Bozdoğan

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seo Fiyatları https://sultanbeylimarangoz.name.tr/ https://pazarlamasirketi.name.tr/ https://ecommerce.name.tr/ https://gungorenmarangoz.name.tr/ https://yabancisermaye.name.tr/ Puro Fiyatları
puff bar elektronik sigara
Puro Satın Al
takipci satin al