"Enter"a basıp içeriğe geçin

Ümit Kalko

Ümit KALKO, 1983 yılında Ankara’da dünyaya gelmiştir. Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Kısmınde, yüce lisans eğitimini Güçlü Katışıksız Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Küreselleşme Kısmınde tamamlamıştır. Doktora eğitimine El ve Düzenleme vadiında İstanbul ışıklı Üniversitesinde devam etmektedir.

KALKO, yetişek sektöründe marka yapıu, yönetimi, stratejik marka planlaması ve Türkiye’de ilk kat önemli üniversite müesseselerinin Master Franchise gestaltlanma projesini gerçekleştirmiş ve sükseyla sürdürmektedir. 2006 seneından günümüze derece yetişek sektöründe ocak olarak birsonsuz markada yatırımları ve ortaklıkları bulunmaktadır. En şanlı ideali, bir Türk yetişek markasının bayrağını Türk Cumhuriyetleri’nden serlayarak dünya geneline yaymaktır.

Yetişek, spor, sanat, ilmî alanlarda ulusal ve uluslararası etkili çhileışmalar yürüten KALKO, birsonsuz futbol, basket bendeübünde riyaset ve yöneticilik yapmıştır. Bir sene riyaset yaptığı dönemde tam 32 sene sonrasında Silivrispor 2. Lige çıkmış, yönetiminde zemin aldığı Oylumluçekmece Basketbolspor ise Beko Basketbol Ligi’ne yükselmiştir. KALKO; bunların cihetı gün Türkiye’nin en şanlı özel mektep ve çörek derneği olan TÖDER’de 6 yıldır idare kurulunda zemin almaktadır.

KALKO, yetişek vadiında yaptığı sükselı girişimlerden dolayı birsonsuz cemiyet, vakıf, dergi ve STK aracılığıyla “Yılın Yetişek Girizgâhimcisi” ödülüne layık görülmüştür.

KALKO, 2018 seneından itibaren kurduğu sosyal yardımlaşma vakfında yetişek vadiında projeler yürütmektedir. Her sene birsonsuz öğrenciye burs imkânı sağlayan KALKO, memleketi olan KarsKağızman Karabağ Köyü’nde rahmetli babası Haberci Kalko’nun adını nâkil bir anaokulu ve beş ile yan yana öğretmenleriçin lojman yaptırıp Ulusal Yetişek Bakanlığı’na bağış etmiştir.

Ümit KALKO, Avukat Senem Yorulmaz Kalko ile evli ve Elif Sare ve Yusuf Ali isimlerinde dü çocuğu vardır.

Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seo Fiyatları https://sultanbeylimarangoz.name.tr/ https://pazarlamasirketi.name.tr/ https://ecommerce.name.tr/ https://gungorenmarangoz.name.tr/ https://yabancisermaye.name.tr/ Puro Fiyatları
puff bar elektronik sigara
Puro Satın Al
takipci satin al